Tervetuloa Suomi-Seura Oslon kotisivuille

Suomi-Seura Oslo on vuonna 1999 perustettu yhdistys. Seura vaikuttaa Oslossa sekä Oslon ympäristössa asuvien suomalaisten keskuudessa. Seuran tarkoituksena on jakaa tietoa jäsenilleen ulkosuomalaisuudesta, auttaa jäseniä ylläpitämään suomen kieltä ja vaalimaan suomalaisia juuriaan sekä perehdyttää norjalaiseen elämänmenoon ja yhteiskuntaan. Suomi-Seura Oslo järjestää erilaista toimintaa yhdessäolon, kulttuurin, retkeilyn ja ulkoilun puitteissa.

Tervetuloa mukaan toimintaan!

Seuraa tapahtumia Facebook -sivuiltamme, johon on linkki tämän sivun oikeassa laidassa.

 

aw-mainos

MAINOSTAJAT

Oslo_suomi_seura_WEB2

 

PRIMA MALING AS

Olemme Oslossa ja lähialueilla toimiva yritys, jonka asiakkaisiin kuuluu sekä rakennusyhtiöitä, taloyhtiöitä että yksityistalouksia. Toiminta-ajatukseemme kuuluu olennaisesti työn suorittaminen korkealaatuisena ja sovittuun hintaan ja aikatauluun.

  • väliseinätyötPrima maling
  • tasoite ja maalaustyöt
  • paneloinnit
  • parketti ja mattotyöt
  • laattatyöt
  • tapetoinnit
  • kalustetyöt

Työt joko urakkaan tai tuntilaskutuksella.

Ota yhteyttä mielellään sähköpostitse post@primamaling.no ja kerro muutamalla sanalla kyseisestä työstä tai puhelimitse 465 91 150.

Prima maling as, Bygdøy allé 62, Oslo, http://primamaling.no

 

KULJETUS TIEN PÄÄLLÄ

Kuljetukset ja muutot, myös Pohjoismaihin.

Ammattitaidolla – mutta silti rennolla asenteella. Tavoitteena mukava ja onnistunut muutto!

Lisätietoja: www.kuljetustienpaalla.fi

Ota yhteyttä: 045-2349309 tai jukka@kuljetustienpaalla.fi

Kategoria(t): Ukategorisert. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.

Vastaa