Tervetuloa Suomi-Seura Oslon kotisivuille

Suomi-Seura Oslo on vuonna 1999 perustettu yhdistys. Seura vaikuttaa Oslossa sekä Oslon ympäristössa asuvien suomalaisten keskuudessa. Seuran tarkoituksena on jakaa tietoa jäsenilleen ulkosuomalaisuudesta, auttaa jäseniä ylläpitämään suomen kieltä ja vaalimaan suomalaisia juuriaan sekä perehdyttää norjalaiseen elämänmenoon ja yhteiskuntaan. Suomi-Seura Oslo järjestää erilaista toimintaa yhdessäolon, kulttuurin, retkeilyn ja ulkoilun puitteissa.

Tervetuloa mukaan toimintaan!

Seuraa tapahtumia Facebook -sivuiltamme, johon on linkki tämän sivun oikeassa laidassa.

MAINOSTAJAT

KULJETUS TIEN PÄÄLLÄ

Kuljetukset ja muutot, myös Pohjoismaihin.

Ammattitaidolla – mutta silti rennolla asenteella. Tavoitteena mukava ja onnistunut muutto!

Lisätietoja: www.kuljetustienpaalla.fi

Ota yhteyttä: 045-2349309 tai jukka@kuljetustienpaalla.fi

Kategoria(t): Ukategorisert. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.

Vastaa